Ciepły wieczór przy grillu

grillowanie
Nadeszło lato. Nie ma nic przyjemniejszego niż czerwcowe czy lipcowe ciepłe, rozkoszne wieczory, które wreszcie możemy spokojnie spędzić na leżaku przed domem, nie martwiąc się, że zmarzniemy i że dopadnie nas przeziębienie.

W takich warunkach wręcz grzechem byłoby nie pomyśleć o tym, by urządzić grilla. W gronie rodziny czy też przyjaciół – zawsze jest równie przyjemny. Można spokojnie usiąść, zrelaksować się, porozmawiać, nacieszyć świeżym powietrzem i ładną pogodą. Chyba każdy z nas to uwielbia. Wystarczy odpowiednie jedzenie, środek na komary – i będzie idealnie.

grillowane arbuzy
Autor: Arnold Gatilao
Źródło: http://www.flickr.com

Co jednak najlepiej przyrządzić na grillu? To oczywiste, że naszych bliskich, ludzi, których lubimy, chcemy poczęstować czymś pysznym i wyjątkowym. Nie tylko w kuchni, ale także w tym wypadku mamy więc sporo możliwości. Warto nie zadowalać się jedynie tymi najpopularniejszymi i najbanalniejszymi, ale poszukać czegoś lepszego, bardziej oryginalnego i trafiającego w gust najbardziej nawet wyrafinowanych smakoszy.

Najbardziej standardowym pomysłem jest oczywiście grillowanie zwyczajnych kiełbasek, (inne przykłady). Większość osób przepada za ich smakiem, zwłaszcza gdy są odpowiednio przyprawione i podane z lubianymi ketchupem czy musztardą, choć również świeże pomidory to bardzo dobry dodatek. Świetnym pomysłem będzie też postawienie na stole dodatkowo jakiejś letniej orzeźwiającej sałatki. Jednak dlaczego ograniczać się tylko do oklepanych rozwiązań? Nawet jeśli są one sprawdzone, to po jakimś czasie mogą się znudzić. Dlatego dobrze czasem wprowadzić na nasz stół nieco nowości.Innym popularnym daniem z grilla są szaszłyki. To patyczki, na które nabite są różne przeznaczone do zjedzenia elementy, takie jak na przykład kawałki mięsa czy rozmaite warzywa. Inne możliwości to grillowanie przeróżnych rodzajów mięsa – szynki, karczku czy też boczku.Trochę trudniejsze wyzwanie stoi przed wegetarianami. Jednak i oni mogą skorzystać z grillowanych pyszności. Doskonałe będą na przykład cukinia czy też faszerowana papryka.