Cudowne właściwości nalewek

Nalewka
Każdy z nas lubi spotykać się z rodziną czy przyjaciółmi. Zasiadamy przy stole, jemy, rozmawiamy i często… pijemy. Zazwyczaj alkohol. Jednak ta ostatnia czynność nie musi być byle jaka, nudna i oklepana. Nie musimy kupować trunków dostępnych masowo w sklepach i to do nich się ograniczać.

Możemy przecież przygotować je samemu. Robione samodzielnie domowe nalewki zyskują coraz większą popularność. Mają rozmaite atrakcyjne i często nietypowe smaki, odróżniają się od alkoholi wystawianych na sklepowych półkach, ponadto nierzadko mają rozmaite dobroczynne właściwości dla naszego zdrowia. Są świetne zwłaszcza jesienią i zimą – gdyż doskonale rozgrzewają po całym dniu spędzonym wśród wichur i mrozu. Wiele osób lubi nawet samotnie zasiąść w długi ponury wieczór i wypić kieliszek pysznej kolorowej nalewki.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na lecznicze właściwości wielu nalewek. Szczycą się nimi szczególnie te przygotowane na bazie rozmaitych ziół – czasem wręcz alkohol wzmacnia ich działanie. Można w ten sposób załagodzić wiele dolegliwości lub zwyczajnie ich uniknąć. Picie alkoholu w rozsądnych ilościach to więc nie tylko, jak się powszechnie uważa, szkoda dla organizmu, ale czasem wręcz duża korzyść. Tak samo jak czerwone wino wpływa zbawiennie na układ trawienny, tak też nalewki mogą uczynić wiele dobrego. Nalewka z dziurawca na przykład potrafi wyleczyć podobno z depresji i innych chorób nerwowych. Nalewka z żurawiny natomiast zapobiega infekcjom dróg moczowych, a nalewka z malin – leczy popularne choroby, takie jak grypa, angina czy gorączka. Ponadto nalewki są świetne jako dodatki do wielu potraw. Potrafią udoskonalić ich smak, uwydatnić go czy zmienić. Nadają naszemu obiadowi wyjątkowy posmak i aromat.

Niezaprzeczalną zaletą robionych samodzielnie nalewek jest ich naturalność i znajomość składu. Mamy pewność, że nie zawierają one żadnych sztucznych składników ani konserwantów, a jedynie to, co własnoręcznie do nich dodaliśmy. Nalewki to więc samo zdrowie!