Jakie potrawy najlepsze na wiosnę i lato?

grill

Jeśli ktoś uwielbia gotować, to na pewno nie może doczekać się wiosny. Dlaczego? Ponieważ wtedy zaczynają się różne nowalijki. Czyli nic innego jak świeżutkie warzywka prosto z ogródka. A jak wiadomo młode smakują najlepiej. Co w takim razie watro przygotowywać z młodych warzyw? Lub w ogóle jakie potrawy są najlepsze na wiosnę? Tutaj niewątpliwie warto wspomnieć o bigosie z młodej kapusty. Jest on zupełnie inny w smaku niż bigos zrobiony z kapusty dużej, która zazwyczaj w tym celu musi być odpowiednio skwaszona. Idealnym daniem na wiosenne upały, jest z pewnością każdego rodzaju chłodnik. Może być to zupa wykonana na bazie młodej botwinki, ale i też świeżych ogórków.

Jak sama nazwa wskazuje, chłodnik musi być podawany mocno schłodzony. A ciekawostką jest to, że podaje się go wraz z ciepłymi ziemniaczkami. Oczywiście również młodymi i posypanymi świeżym koperkiem. Dla wielbicieli tradycyjnej kuchni, jest to danie pierwszorzędne. Osoby mające swój przydomowy ogródek, na pewno nie mogą się doczekać czasów, kiedy zacznie u nich wszystko kwitnąć, a później rosnąć. Gdy tylko zaczną się truskawki, świetnym daniem mogą okazać się truskawki z makaronem i słodką śmietanką. Mając w ogródku rzodkiewkę, sałatę, szczypiorek, cebulę w końcu można bez żadnego problemu zrobić sobie wiosenną sałatkę. Do tego celu przydadzą się jeszcze pomidorki koktajlowe, ogórek zielony i oliwki. Wszystko wystarczy polać delikatnie oliwą z oliwek wymieszaną z ulubionymi przyprawami. W ten sposób sałatka może zagościć praktycznie za każdym razem, gdy tylko ktoś ma na to ochotę. Zarówno do obiadu, kolacji, a nawet potraw z grilla. I właśnie przy tych ostatnich także warto się zatrzymać. Ponieważ jest to świetny pretekst, aby wiosną zjeść karkówkę (np. z tego przepisu), szaszłyki, bądź zwykłą kiełbasę z grilla.

Czemu właśnie takie potrawy uznawane są za wiosenne? Przede wszystkim dlatego, że coraz chętniej wychodzimy poza dom. Jeśli oczywiście ku temu będzie sprzyjała pogoda. W końcu ostatnimi laty pogoda nie do końca nas rozpieszcza.