Klasa-str

grzyby

Do jakich dań najlepiej pasują grzyby?

Późne lato i początek jesieni to czas kiedy trwa tak zwany sezon na grzyby. To właśnie w tym okresie bardzo wielu miłośników tych „owoców” lasu wybiera się na zbiory. Grzyby są bardzo dobrym i zdrowym produktem, który używany jest w kuchniach praktycznie całego świata. W Polsce, bardzo wiele tradycyjnych potraw przyrządza się z dodatkiem grzybów.
grzyby

Sezon grzybowy w pełni

Za oknami jesień i sezon grzybiarski w pełni. Coraz więcej osób chodzi na grzyby i przynosi z lasu prawdziwe okazy. Prawdziwki, podgrzybki, kurki. Ze wszystkich tych grzybów i jeszcze wielu innych można zrobić wspaniałe dania. Grzyby będą idealnym dodatkiem do ogromnej ilości potraw? Co możemy wyczarować z grzybów? O tym w dzisiejszym tekście.
słoki z przetworami

Sezon na przetwory owocowe

Lato jest porą kiedy większość osób w końcu znajduje upragniony czas na wypoczynek. Ale jeśli się uprzeć, podczas wakacji można znaleźć także wiele ciekawych zajęć. Do nich zalicza się chociażby robienie różnego rodzaju przetworów. Najczęściej są to rozmaite konfitury bądź dżemy owocowe.

ogórki w słoiku

Formy podawania ogórków

Lato to okres kiedy bardzo wiele owoców i warzyw dojrzewa. Właśnie w tym czasie wytwarza się bardzo wiele przetworów, które umieszcza się w słoikach. Wykonuje się to, aby w zimowe dni cieszyć się ze smaku owoców i warzyw, które nie są w tym okresie dostępne. Jednym z najbardziej popularnych produktów, które umieszcza się w słoikach są ogórki. To właśnie późne lato jest okresem kiedy zbiera się te warzywa. Sezon ogórkowy trwa kilka tygodni, gdyż ogórki nie dojrzewają jednocześnie.
Nalewka

Cudowne właściwości nalewek

Każdy z nas lubi spotykać się z rodziną czy przyjaciółmi. Zasiadamy przy stole, jemy, rozmawiamy i często… pijemy. Zazwyczaj alkohol. Jednak ta ostatnia czynność nie musi być byle jaka, nudna i oklepana. Nie musimy kupować trunków dostępnych masowo w sklepach i to do nich się ograniczać.
grillowanie

Ciepły wieczór przy grillu

Nadeszło lato. Nie ma nic przyjemniejszego niż czerwcowe czy lipcowe ciepłe, rozkoszne wieczory, które wreszcie możemy spokojnie spędzić na leżaku przed domem, nie martwiąc się, że zmarzniemy i że dopadnie nas przeziębienie.