Do jakich dań najlepiej pasują grzyby?

grzyby
Późne lato i początek jesieni to czas kiedy trwa tak zwany sezon na grzyby. To właśnie w tym okresie bardzo wielu miłośników tych „owoców” lasu wybiera się na zbiory. Grzyby są bardzo dobrym i zdrowym produktem, który używany jest w kuchniach praktycznie całego świata. W Polsce, bardzo wiele tradycyjnych potraw przyrządza się z dodatkiem grzybów.


Sprawdź przepisy na dania z grzybami.

grzyby
Z grzybów można wykonać zupy, dania główne, sosy i przekąski. Co warto jeszcze wiedzieć o grzybach? Otóż są one bardzo bogate w białko (przez co dawniej były nazywane leśnym mięsem), witaminy A1 i B, PP oraz B (tej witaminy brakuje w owocach czy warzywach, przez co tak bardzo ważne jest, aby regularnie jeść potrawy z grzybami). Grzyby i dania z grzybów są bardzo często proponowane przy dietach odchudzających. Jest to spowodowane tym, iż grzyw w większości składa się z wody (około siedemdziesięciu- osiemdziesięciu procent), dzięki czemu są bardzo niskokaloryczne. Właśnie dzięki temu cechom, dania z grzybów są tak bardzo popularne i chętnie przyrządzane. Najpopularniejszymi daniami z dodatkiem grzybów są: Zupa grzybowa, gołąbki z kaszą i grzybami, krokiety, pierogi z kapustą i grzybami oraz grzybki marynowane. Teraz pokrótce każdy z tych przepisów, zostanie dokładniej opisany. Tak więc zupę grzybową przyrządza się w podobny sposób jak bulion drobiowy, lecz dodaje się do tego grzyby, natkę pietruszki, odrobinę białego wina oraz zagęszcza się to wszystko śmietaną. Świetnie smakuje z dodatkiem świeżego chleba. Gołąbki przygotowuje się poprzez ugotowanie grzybów razem z kaszą i przyprawami. Następnie ostudzoną kaszę miesza się z usmażoną cebulą i doprawia do smaku. Liście kapusty, sparza się wrzątkiem a następnie zawija się w nie wcześniej przyrządzony farsz. Tak przygotowane gołąbki gotuje się pod przykryciem około czterdziestu minut. W przypadku krokietów i pierogów, farsz wykonuje się w identyczny sposób.

Ugotowane grzyby miesza się z ugotowaną kapustą kiszoną i podgrzewa na patelni (z dodatkiem margaryny oraz przypraw) do uzyskania odpowiedniej konsystencji. A później zawija w odpowiedni „materiał” ciasto krokietowe lub pierogowe i gotuje lub smaży. W przypadku grzybków marynowanych, to ugotowane grzyby zalewa się mieszanką wody z octem i odpowiednimi przyprawami i zamyka w słoiku.